Balkony a lodžie

 

 

Ve velké většině rodinných domů jsou balkony a lodžie tvořeny dřevěnými okny a dřevěnou sendvičovou konstrukcí obsahující skelnou vatu jako izolant. Postupem času dochází v tomto druhu konstrukcí k sesuvu skelné vaty, což sebou zákonitě nese zhoršení izolačních vlastností stěny, tzn. i úbytek tepla. Rekonstrukce lodžií a balkonů znamená také prodloužení životnosti a zvýšení bezpečnosti.

 

V rámci rekonstrukce lodžií a balkonů nejčastěji navrhujeme:


- zasklívání lodžií a balkonů
- izolaci balkonů
- kompletní rekonstrukce balkonů
- výměnu oken (dřevených) za okna plastová
- opravy podlah (hydroizolace, nášlapná vrstva)
- demontáž původních montovaných stěn

 Pro jednotlivé úkony používáme následující balkonové, lodžiové stěny:

- vyzdívky z pórobetonových tvárnic
- montované konstrukceMontované konstrukce jsou ve srovnání s vyzdívkou z pórobetonových tvárnic technologicky vyspělejší, ale z uživatelského hlediska není mezi oběma variantami výraznějšího rozdílu. Co se týká finančních investic, je montovaná konstrukce nákladnější, ale její instalace je zase rychlejší.

 


Zasklívání lodžií a balkonů


Zasklívání balkónů a lodžií využívají především majitelé rodinných domů, ale také bytová družstva pro celý dům. Zasklení balkónu je investicí, která se jistě vyplatí. Ať už kvůli rozšíření užitného prostoru nebo finančním úsporám. Zasklívání je také standardní zejména při zateplení panelových domů, kdy se lépe dosáhne izolace a zateplení balkonu.Výhody zasklívání lodžií a balkonů:

- zvýšení teploty vedlejších místností až o 4 °C
- snížení spotřeby energie na vytápění až o 50 %
- snížení hlučnosti z okolí až o 30 %
- zvýšení zabezpečení bytu - bezpečnostní sklo snižuje možnost vniknutí k VámBalkonové, lodžiové podlahy


Stav podlah klasických rodinných domů či domů bytových je mnohdy velmi špatný. Odvíjí se hlavně od umístění budovy a její orientaci vůči působení povětrnostních vlivů. Pro renovaci podlah používáme především izolační tmely a stěrky firem Weber, Baumit a Caparol, na které je pokládána mrazuvzdorná venkovní dlažba. Součástí renovace podlah je i klempířské zakončení pro bezproblémovou funkčnost lodžie či balkonu.Balkonové, lodžiové zábradlí


Z doposud provedených rekonstrukcí rodinných domů máme zkušenosti, že zábradlí je často ve stavu přímo ohrožujícím bezpečnost - např. zrezivělá či „děravá" konstrukce. Z těchto důvodů doporučujeme kompletní výměnu zábradlí. Dodáváme dva typy balkonového nebo lodžiového zábradlí:

- zábradlí z ocelových profilů upraveno několikavrstvým žárovým zinkováním
- hliníková zábradlí (záruka 15 let)Výplně pro zábradlí:


- lepené bezpečnostní sklo Connex
- tyčová výplň
- drátosklo