Co je to bytové jádro ?Bytovým jádrem je označován ve stavební praxi prefabrikovaný komplet sanitárně hygienického zařízení, který byl používán při výstavbě panelových bytových domů. Jedná se v podstatě o hotový výrobek, který byl zakomponován při výstavbě do připravené dispozice domu.Bytová jádra byla vyráběna ve specializovaných podnicích v období 19581990. Problém rekonstrukce bytového jádra má teď jednoduché řešení!

 


Postaráme se o návrh, přes dokumentaci, realizaci až po závěrečnou kolaudaci. Rekonstrukce bytového jádra zahrnuje vybourání a odvoz starého jádra, výstavbu nového jádra, rozvody všeho druhu, obklady, dlažby i dovoz a instalaci zařizovacích předmětů.

 

 

Pro úpravu bytového jádra budete ve většině případů potřebovat ohlášení stavebnímu úřadu. V případě zásahu do nosných konstrukcí pak statický posudek + stavební povolení. Nabízíme Vám buď kompletní službu (projekt a vyřízení stavebního povolení či ohlášení) nebo pouze vypracovnání projektové dokumentace. Zajištění všech potřebných vyjádření a vyřízení stavebního povolení či ohlášení trvá podle našich zkušeností 1,5 2 kalendářní měsíce.

 Jádro potřebuje rekonstrukci?


Nevyhovující bytové jádro je jedním z nejpalčivějších problémů, které trápí majitele bytů v panelových domech. Relativně nízké standardy z doby, kdy bylo potřeba narychlo vybudovat obrovské množství nových bytů pro mladé generace, jsou z dnešního pohledu nepřijatelné a významně snižují komfort bydlení. Renovace bytového jádra přitom nemusí znamenat zhroucení rodinného rozpočtu.

 

 

Proč renovovat bytové jádro?

Jedním z hlavních důvodů pro rekonstrukci jádra Vašeho bytu je akutní nedostatek prostoru. Typická koupelna v „paneláku“ je malá i pro jednoho člověka, a pokud do ní chcete navíc umístit pračku, nepohnete se v ní už vůbec. Při rekonstrukci lze stávající jádro rozšířit a změnit rozmístění jednotlivých elementů. Výrazného zvětšení prostoru lze také dosáhnout spojením koupelny s WC.


Další významnou pohnutkou k rekonstrukci je také celková zastaralost bytového jádra. Staré umyvadlo, plechová rezavějící vana a zašlé obklady (pokud nějaké jsou) dnes nepůsobí příliš vábně. Navíc všudypřítomný umakart je náchylný k poškození, má minimální zvukově-izolační vlastnosti a po dlouhých letech zatékání vody se stává snadnou obětí nejrůznějších plísní.

 

 

Kdy renovovat bytové jádro?

 

Ideální chvíle pro rekonstrukci bytového jádra je ještě před tím, než se do bytu nastěhujete. Pokud chcete renovovat bytové jádro ve svém stávajícím bytě, měli byste zvážit dovolenou nebo návštěvu příbuzných. Až se za 14 dní vrátíte domů, bude na Vás čekat nová koupelna.

 

 

Rozhodněte se včas!

 

Pokud plánujete renovaci bytového jádra, kontaktujte nás a my Vám zdarma poskytneme odbornou konzultaci a vypracujeme cenovou nabídku. Neodkládejte však své rozhodnutí na poslední chvíli. Objednávky přijímáme na dlouhou dobu dopředu a není možné již smluvené zakázky jakkoliv odsouvat.Před začátkem rekonstrukce je také potřeba vyřídit formální náležitosti a v případě větších stavebních změn v bytě (rozšíření koupelny, změna půdorysu jádra) také stavební povolení, které při běžné rekonstrukci jádra není potřeba.

 


Provádíme také obkladačské práce obklady kuchyní, dlažeb, dlažby do koupelen, dlažby v bytě, balkonů a teras, obklady sociálních zařízení a kuchyní v provozovnách.

Hledáte kvalitní služby za skvělou cenu? Naše obkladačské práce jsou Vám k dispozici kdykoliv ! Kontaktujte nás a mi vám poradíme s výběrem těch správných materiálů, obkladu a dlažeb. K usnadnění výběru máme celou řadu vzorníků a katalogu renomovaných firem.Pak neváhejte a klidně se na nás obraťte nebo nás můžete kontaktovat na email projekce@profistavby.cz