NOVINKY

 

01.02.16 07:30

 

Jarní akce na pokládku zámkové dlažby | sleva až 25%

Nechte si od nás položit zámkovou dlažbu na zpevnění namáhaných ploch. Vaše terasa, chodník, okolí bazénu či zahrada bude s naší zámkovou dlažbou krásnější a praktičtější. V období od 01.04.2016 - 01.06 2016 pokládáme venkovní zámkové dlažby se slevou až 25 %. Pro podrobnější informace o slevách na pokládku zámkové dlažby nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo emailem.

 

 

 

16.08.15 07:30

 

Program zateplení Nová Zelená úsporám

 

Byla vyhlášena další Výzva Ministerstva životního prostředí k podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci programu Nová zelená úsporám 2015. Cílem programu Nová zelená úsporám 2015 je snížení emisí skleníkových plynů prostřednictvím realizace opatření vedoucích ke snížení energetické náročnosti rodinných domů, podpory výstavby rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a podpory efektivního využití zdrojů energie. Předmětem podpory jsou opatření vedoucí k úsporám energie a efektivnímu využití zdrojů energie v rodinných domech.

 

 

1. Výzva NZÚ podporuje následující opatření:


Oblast podpory A – Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů

 

Oblast podpory B – Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností

 

Oblast podpory C – Efektivní využití zdrojů energie

 

Oblast podpory D – Podpora na přípravu a zajištění realizace podporovaných opatření

 

Oblast podpory E – Bonus za kombinaci vybraných opatření

 

 

Zdroj: Novazelenausporam.cz

 

 

24.09.14 07:00

 

Přemýšlíte o zateplení domu? Nechte si vyfotit dům před a po zateplení. Na opakovaná měření (po stavebních úpravách) sleva až 50%. V ceně je zpráva o provedení termografického měření.

 

Od 15. října 2014 začínáme opět přijímat Vaše objednávky na měření pomocí termokamery ve všech možných oblastech jejího použití v rozmezí měřených. Ranní teploty kolem 3 °C a nižší jsou pro termovizi ve stavebnictví ideální, což také znamená, že se opět začínáme věnovat měření uniků tepla z rodinných domů či jiných občanských staveb.Jedním z nejčastějších druhů měření je v dnešní době měření míst úniku tepla ze staveb, tzv. hledání tepelných mostů.

 

 

20.09.12 07:00

 

 

Povinnost zpracování energetického průkazu objektu od roku 2013

 

Od 1. 1. 2013 vstoupí do platnosti a účinnosti novela zákona č. 406/2000 sb. o hospodaření energií, která změní mnohým majitelům nemovitostí zcela zásadně pohled na dům či byt. Novela, byla 19. 9. 2012 přijata. Tato novela ukládá změny, které v souvislosti s budovami veřejné správy, komerčními objekty a nakonec byty, bytovými domy a rodinnými domy přinese v dohledných sedmi letech mnoho povinností ve vztahu k vypracování energetických průkazů, posudků či energetických auditů. Tato změna ovšem nezasáhne jen majitele těchto objektů, ale potažmo i další subjekty, které s nemovitostmi pracují či s nimi obchodují. Tedy realitní společnosti, správce domů a další.

 

Proč tyto změny?

 

Odpověď na tuto často kladenou otázku nalezneme velice prozaicky. V současné době neexistuje žádný prostředek, který by stanovoval kvalitu objektů po stránce energetické spotřeby tepla, chladu či svícení na 1 m2 užívané plochy za rok v kW/hod., což představuje v rámci energetického průkazu hodnoty, které každému budoucímu vlastníku napoví, jaké energetické náklady kupujícího čekají v případě, že si objekt zakoupí. Žádný znalecký odhad či posudek doposud s těmito hodnotami nepracoval a tudíž jde vždy pouze o hodnoty stanovené na základě bonity pozemku, stáří objektu a dalších činitelů, avšak bez energetické a tepelně izolační zprávy, kolik daný objekt pro běžnou spotřebu spotřebuje energie na vytápění, svícení a případně klimatizování.

 

Každý majitel objektu, který tedy po datu 1. 1. 2013 bude chtít prodat svůj dům, bude mít za povinnost předložit kupujícímu energetický průkaz dle zákona č. 406/2000 sb. o hospodaření energií. Kdo tuto povinnost poruší, vystavuje se možnému finančnímu postihu v rozsahu 100 000200 000,- Kč pokuty.

 

Jak tedy k celé věci přistoupit?

 

Majitelé domů, komerčních budov, bytových domů by se měli v případě, že budou chtít po prvním lednu 2013 připravit na zpracování energetického průkazu a to možná již v letošním roce. Kapacita autorizovaných osob, které jsou oprávněné dle zákona č. 406/2000 sb. je omezené množství a tak není radno brát tuto věc na lehkou váhu. Ten kdo zaspí, zaplatí na vyhotovení průkazu zcela jistě vyšší cenu a na průkaz si ještě kdoví jak dlouho počká.

 

V tomto směru je třeba informovat majitele objektů a realitních kanceláří, které po prvním lednu budou muset při svých nabídkách nemovitostí předkládat průkaz již na internetu, či ve své inzerci nebo obchodním místě vedle nabídky samotného objektu, tak jak je tomu již v ostatních zemích EU. Nemovitosti, tedy majitelé, kteří nebudou mít v dané chvíli k dispozici energetický průkaz, nebudou moct svůj dům inzerovat v nabídkách. To je praxe, která je nyní již v Německu, Francii a dalších státech běžnou praktikou.

 

Některé sdělovací prostředky píší o celé této problematice velmi obezřetně a s citem. Ovšem již není času ani mnoho nezodpovězených otázek, které v rámci schvalování novely zákona budou doladěny, aby tato novela nemohla být odhlasována k účinnosti a platnosti.

 

Pro bližší informace o účinnostech a platnostech novely, předkládáme výtah z této novely, kdy a jak budou postupně aplikovány jednotlivé části novely v ČR - ZDE

 

- snižování energetické náročnosti budov

- průkaz energetické náročnosti

- energetický audit

 

 

01.05.12 07:30

 

AKCE | mytí fasády rodinního domu, objektu a střechy


Od 01.05.2012 Vám nově naše společnost nabízí kompletní mytí fasády rodinného domu, objektu, střechy apod. Nátěry vnějších omítek, opravy či odstraňování grafitti. Vypracujeme Vám taktéž individuální cenovou kalkulaci.

 

Zajímají-li Vás podrobnější informace o naší nabídce, můžete nás kdykoliv kontaktovat na e-mail nebo telefonicky.

 

 

Na základě vaši poptávky Vás budeme kontaktovat pro zjištění případných detailních informací

 

- vypracování cenové nabídky, návrh smlouvy o dílo, dohodnutí termínů, popis technologického postupu

 

- pokud Vás naše nabídka zaujme, navštívíme Vás v místě realizace, kde se s Vámi dohodneme na konkrétním termínu zahájení a dokončení prací

 

 

Realizace

 

- zajistíme stavbu lešením s ochranou sítí (pro případ, že na stavbě není)

 

- započetí stavebních prací (mytí, čištění, oprav nebo nátěru)

 

- zajištění přívodu elektrické energie a vody

 

- během provádění prací je samozřejmá kontrola investorem, ale pouze za doprovodu pověřeného pracovníka naší firmy a za předpokladu dodržení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

 

 

Dokončení a předání

 

- po dokončení prováděných prací bude investor vyzván k přejímce a vizuální kontrole

 

- podpis předávacího protokolu

 

- úklid staveniště, demontáž lešení

 

 

01.04.12 07:00

 

JARNÍ AKCE - sleva až 20% na pokládku zámkové dlažby kolem Vašeho rodiného domu nebo vjezdu do garáže


Od 1.4.2012 jsme zahájili slevovou akci na realizaci zámkové dlažby v jakémkoliv provedení. Při objednávce nad 50 000 Kč v odbobí od 1.4.2012 do 1.6.2012 nabízíme slevu až 20 % na pokládku zámkové dlažby. Sleva se uplatňuje pouze na stavební práce. Cena za dopravu materiálu a sypké hmoty se řeší individuálně.

 

 

Doporučujeme:

- zámková dlažba RODOSSE - 6 cm barva zlatý podzim D1

- zámková dlažba RODOSSE - 6 cm barva červená

- zámková dlažba HOLLAND - 6 cm barva červená

 

 

V případě zájmu o bližší informace týkající se uvedené slevové akce nás můžete kdykoliv kontaktovat.

 

 

 

01.03.12 07:30

 

Havířov zahájil výstavbu nové kanalizace v přilehlém okolí

Statutární město Havířov zahájilo výstavbu nové kanalizace v okrajových částech města. Je tak odstartována jedna z největších investičních akcí v historii Havířova, jejíž náklady jsou vyčísleny na 750 mil. korun a na kterou město získává dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Výstavba veřejné splaškové kanalizace v Dolní a Prostřední Suché, v Dolních Datyních a Bludovicích potrvá do září roku 2013.

Investor, kterým je statutární město Havířov, nechá položit asi 45 km kanalizačních stok a na nich bude přes tisíc výpustí, na které se budou moci připojit soukormí uživatelé. Budoucím vlastníkům kanalizačních přípojek město Havířov poskytne na výstavbu soukromých přípojek bezúročné půjčky v rozmezí od 20 do 50 tisíc korun nebo nad 50 tisíc korun. Půjčka může být poskytnuta do stoprocentní výše nákladů vycházejících z projektové dokumentace kanalizační přípojky. Do nákladů se nezapočítávají ceny za výkopové práce. Je stanovena doba splatnosti i sankce za nedodržení podmínek pro poskytnutí uvedené půjčky. Kanalizace přispěje v Havířově ke zlepšení životního prostředí a tím i ke zlepšení životních podmínek jeho obyvatel.

V první etapě proběhne výstavba kanalizace v Dolní a Prostřední Suché, ve druhé v pak v havířovské části Dolní Datyně, následovat budou Bludovice. Výstavba je vedena především v obecních komunkacích, bude ji proto doprovázet řada uzávěr a omezení. Vždy ale tak, aby mohly místem projet vozy záchranářů, policie nebo hasičů. Pro obyvatele Havířova, kterých se výstavba dotkne, je na internetových stranách města zřízen odkaz, ve kterém jsou aktuálně a podrobně informováni o stavbě, uzávěrách, místech, kde aktuálně probíhají práce, jsou tady kontakty, na kterých mohou se stavebníky konzultovat své dotazy nebo případné problémy. Ve třech dotčených částech města kromě Bludovic již proběhly veřejné schůze s občany, na kterých lidé získali další potřebné informace těsně před zaájením prací. Mimo jiné o pasportizaci svého majektu, kterou si mají provést podobně jako město a stavbaři tak, aby bylo jednání o případných škodách s pojišťovnami co nejjednodušší.

 

V případě zájmu o bližší informace týkající se nové kanalizační přípojky pro RD, projektové dokumentaci či žádosti o vyřízení bezúročné půjčky od města Havířova, se na nás můžete kdykoliv obrátit nebo kontaktovat.

 


28.1.12 07:00

 

Dotace na kotle 2012 byla schválena! Očekává se nával žadatelů

Ostrava - Rada Moravskoslezského kraje na úterním zasedání schválila vyhlášení výzvy k příjmu žádostí na takzvané kotlíkové dotace. Podle náměstka hejtmana kraje Miroslava Nováka (ČSSD) kraj už nyní čelí náporu dotazů zájemců o dotace

Program Moravskoslezského kraje a Ministerstva životního prostředí na podporu výměny stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní automatické kotle na uhlí nebo uhlí a biomasu v Moravskoslezském kraji odstartuje 1. února.

Výzva k příjmu žádostí společně s formulářem bude zveřejněna na webových stránkách kraje od 24. ledna. "Příjem žádostí zahájí až od 1. února, na dříve podané žádosti nebude brán zřetel. Už v první den čekáme podle dosavadního zájmu fronty žadatelů, proto je důležité přijít včas," upozornil náměstek.

Cílem dotačního programu je snížení znečištění ovzduší pocházející z malých spalovacích zdrojů, tedy lokálních topenišť domkařů. "Chceme docílit především toho, aby lidé, kterým končí životnost starého kotle, si nekoupili prohřívací kotel za 20 tisíc, ale automatický za 80 tisíc. My jim ten rozdíl 60 tisíc doplatíme dotací," vysvětlil Novák.

Dodal, že podmínkou čerpání dotace je zakoupení automatického kotle s českou certifikací, likvidace starého kotle na tuhá paliva a svolení s případnou kontrolou úředníka po celou dobu životnosti kotle, tedy 15 let. "Svým podpisem se lidé zaváží, že pustí pracovníka úřadu do své kotelny v domě, aby mohl zkontrolovat používání certifikovaného kotle," řekl Novák.

Moravskoslezský kraj je podle něj typickým regionem, kde v domácnostech, které topí pevnými palivy, zejména uhlím nebo dřevem, se topí převážně v zastaralých kotlích na ruční přikládání kusového paliva. "Navíc je v kraji hluboce zakořeněná tradice spalování černého uhlí, jako tolik typického paliva pro náš region, které je navíc vnímáno jako bezpečné a stále relativně levné. Cílem programu je pomoci právě takovéto typické domácnosti, která nechce měnit typ paliva, k novému, nesrovnatelně účinnějšímu a hlavně nízkoemisnímu kotli," uvedl.

"Jako naprosto neoprávněnou vnímám kritiku programu ze strany výrobců pelet a kotlů na biomasu, jelikož tento způsob ekologizace domácích kotlů byl a je masivně podporován programem Zelená úsporám. Jistá nedůvěra ke změně tradičního média je zakořeněná navíc již z doby bezhlavého pořizovaní elektrických přímotopů a nekoncepční podpory plynových kotlů, které se později ukázalo jako ekonomicky velmi nevýhodné. Naším programem míříme do segmentu, který nikdy podporován nebyl a především ke skupině ekonomicky slabších obyvatel,“ sdělil náměstek hejtmana.

 

Zdroj: Rada Moravskoslezského kraje

 


10.1.12 06:00

 

Vláda schválila zvýšení dolní sazby DPHOd 1.1.2012 dojde ke změně u snížené DPH. Z 10% na 14% u všech rekonstrukcí, sociálních vybaveností do kterých spadají veškeré panelové byty nebo rodinné domy.


Taktéž se uvažuje o budoucím sjednocení obou sazeb DPH na 17,5 %, ikdyž dle ministra financí ještě není zcela rozhodnuto, kdy by se tyto dvě sazby měli sjednotit.Bydlení může být dražší , dražší budou i byty a rodinné domy


Plánujete koupit nový byt či dům, řešíte zdali rekonstruovat letos či příští rok? Tak právě Vám se nevyplatí otálet. Vláda schválila zvýšení dolní sazby DPH z 10 % na 14 %, což by se mohlo promítnout v cenách nejen nových nemovitostí, ale také u případných rekonstrukcí starších objektů. Nová sazba bude v platnosti od 1. 1. 2012. Již o rok později by mělo dojít k dalšímu zvýšení a to až na 17,5 %. Horní sazba DPH se má k 1.1.2013 snížit na stejnou hodnotu, tj. 17,5 %. Nejvíce by se mělo zvýšení DPH projevit u nových projektů. Nicméně lze očekávat zvýšení poptávky také u dalších nemovitostí. V minulosti platilo, že pokud dochází ke zvyšování cen nových bytů, tak stávající bytový fond toto navýšení kopíruje.Bez ohledu na navýšení DPH držíme konečnou cenu stavebních a projektových prací stejnou jako v roce 2011.28.07.11 07:00

 

Chcete stavět jednoduše, rychle, úsporně, ale kvalitně?

 

Pokud se rozhodnete pro broušené cihly POROTHERM T Profi nebo pro POROTHERM 44 EKO + Profi, obejdete se při zdění bez zednické lžíce a když splníte další podmínky, můžete si i bez zateplení obvodového zdiva pořídit nízkoenergetický nebo rovnou pasivní rodinný dům.V případě cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi se speciální malta nanáší maltovacím vozíkem. Pokud budete stavět z POROTHERMU 44 EKO + Profi, je na vás, zda se rozhodnete pro zdění na pěnu DRYFIX, nebo na speciální tenkovrstvou maltu.

 


Jak na to?

Pro nanášení malty je potřebné si opatřit nanášecí válec, případně maltovací vozík, pokud se rozhodnete pro pěnu, bude vám stačit pořídit si aplikační pistoli, kterou našroubujete na dózu s pěnou. Pomůcky pro zdění se dají pořídit ve vybraných stavebninách, které díky spolupráci s Wienerbergerem.

 


Rychle a velmi jednoduše

Zájemce o pořízení nízkoenergetického nebo pasivního bydlení potěší zejména nová cihla POROTHERM T Profi. Tato cihla, která je plněná minerální vatou, představuje symbiózu přírodního stavebního materiálu s osvědčenou izolační hmotou. Cihla je určena pro jednovrstvé obvodové zdivo s vysokou tepelnou izolací bez potřeby dalšího zateplení fasády. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Sama tvarovka při tloušťce 36,5 cm obsahuje ve svých dutinách izolaci o souhrnné tloušťce 24 cm. POROTHERM 36,5 T Profi dosahuje velmi nízké tepelné vodivosti 0,08 W/mK a součinitele prostupu tepla U=0,19 W/m2K, zdivo už není nutné dále dodatečně zateplovat. Speciální maltu dostanou stavebníci zdarma v odpovídajícím množství při nákupu cihel.

 


Přesné založení stavby je základ

Ať už se jedná o jakoukoli zdicí technologii, je při výstavbě domů z broušených cihel vždy nutná naprostá přesnost zdění. Nejnáročnější je přitom založení stavby, tedy položení první řady cihel v přízemí a v patře nad stropní částí, které musí být naprosto přesné.Aby si stavebníci byli jisti, že je vše v pořádku, mohou při zakládání využít profi pomoc od výrobce – společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Služba je k dispozici na vyžádání. Po upřesnění termínů přijede na stavbu specializovaný technik, který vysvětlí postup výstavby z broušených cihel POROTHERM a pomůže při založení stavby a v případě zájmu následně i prvního šáru v patře. O službu je velký zájem, je proto potřebné se zaregistrovat s dostatečným časovým předstihem.Zdroj: www.porotherm.cz