Výměna oken a dveří

 

 

Výměna oken

Výměna oken za plastová, stejně jako výměna dveří za zcela nové (plastové nebo hliníkové) jsou významným krokem v cestě za úsporou Vašich financí. Stará a nevzhledná okna mohou mít na svědomí až 50% únik tepla a ztrátu energií. Zastaralé vchodové dveře pak znamenají zimu na chodbě nebo nebezpečí krádeží.Výměnou oken získáte:

- výraznou energetickou úsporu

- zlepšení technického stavu Vašeho domu

- zlepšení zvukově-izolačních vlastností

- esteticky příjemnější dům

- zhodnocení ceny Vašeho objektu

- snížení rizika úrazu následkem rozbití či dokonce vypadnutí oknaKolik můžete výměnou oken ušetřit?


Pokud uvažujete nad výměnou oken, určitě si budete chtít vybrat takový typ, díky němuž ušetříte co nejvíce. Proto je vhodné si i připlatit a nechat nasadit okna s co nejnižší prostupností. Pro naše zákazníky tak vybíráme okna pouze od našich ověřených a kvalitních dodavatelů.Rozdělení oken dle technického řešení těsnění:


- okna s dorazovým těsněním - používaná většinou výrobců plastových oken, vyznačuje se dokonalou těsností oken

- okna se středovým těsněním - vhodná zejména pro výškové budovy, kde těsnění vlivem působení větru tlačí na dorazovou plochu a tím zvyšuje svoji účinnost

- okna s nuceným větráním - jedná se o plně automatické větrání prováděné přes regulační klapku v profilu okna. Ta zajišťuje výměnu vzduchu přes filtrační vložku bez tepelných ztrátVýměna vchodových dveří

Vchodové dveře jsou obvykle tím prvním, co se návštěvníkům Vašeho domu "představí". V bytových domech se nejčastěji používají hliníkové a plastové konstrukce. Hliníková konstrukce vykazuje podstatně vyšší odolnost vůči poškození, proto ji, vzhledem k velkému fyzickému zatížení dveří, doporučujeme. K vidění jsou ale běžně i vchodové dveře plastové.