Hydroizolace balkónů a terasJednosložková stěrková hydroizolace pro balkony a terasyProti zatékání vody pod keramické obklady a dlažby na balkonech se používají flexibilní minerální stěrkové izolace. Kromě stoprocentní izolační schopnosti a přemostění trhlin se od nich požaduje i hospodárné a jenoduché zpracování.V případě dvousložkových systémů, kdy se cementový prášek musí před samotným zpracováním smíchat v přesném poměru je problém s tekutou disperzí,to někdy je problém. Pokud se nezpracovává celé balení,může se stát,že se obě složky smísí ve špatném poměru a výsledek není příliš kvalitní.


Pro nanesení optimálního množství materiálu použijeme stěrku s 3mm ozubením.Hmotu nanášíme ve dvou pracovních krocích s minimální tloušťkou nánosu 2mm při netlakové vodě.
Přechody trubek,podlahové výpustí,vnitřní a vnější rohy a dilatační spáry se opatří vhodnými manžetami a těsnícími pásky.


Nová jednosložková stěrková izolace plně nahrazuje dosavadní dvousložkový systém.Vzhledem k tomu,že druhou složkou představuje voda,která je na každé stavbě,přepravuje a skladuje se menší množství materiálu.Když uvážíme i snadné zpracování a aplikaci,je zřejmě,že jde o velmi hospodárný materiál.


TŘÍDĚNÍ IZOLACÍ PODLE VLHKOSTI DANÉHO PROSTŘEDÍ:


I. třída   - krátkodobé zatížení vodou např. v koupelnách, sprchových koutech s vaničkou

II. třída  - sprchové kouty bez vaničky,sanitární místnost s podlahovou výpustí

III. třída - venkovní prostředí-balkony,terasy,sokly na domech