Komínové vložky BOKRA economy energy

 

 

I. Komínové vložky STANDART

Komínové vložky Bokra STANDARD splňují veškeré nároky moderních komínů, hodí se ale také pro rekonstrukce komínů stávajících. Tyto podtlakové vložky se vyrábí z oceli odolné proti kyselinám, čímž je zabezpečena dokonalá ochrana komínu. Navíc jejich vysoká tepelná vodivost a odolnost vůči působení spalin zajišťují širokého užití vložek Bokra STANDARD. Zejména vhodné jsou jako systém zabezpečení pro zděné komíny. Dále slouží k odvodu spalin z kotlů plynových, olejových i na pevná paliva.

Komínové vložky Bokra STANDARD se skládají z trubkových, spojovacích a montážních částí, dále z kondenzační jímky, kolen a komínových zakončení. Základní prvky vložek se vyrábí z oceli o síle 0,5 nebo 0,8. Typicky dodávanými průměry jsou rozměry od 100 do 300 mm, nad tuto velikost se vyrábí individuálně dle požadavků klienta na zakázku. Průměry nad 500 mm jsou tvořeny dle samostatné technické dokumentace.Charakteristika systému komínové vložky STANDART

- třída nerezi 1.4404, 1.4301
- průměr od 110mm do 500mm
- teplota práce max. 450°C
- tl. stěny 0,5mm, 0,8mm a 1mm
- podtlakový provoz


Použití systému


- rekonstrukce starých komínů
- realizace kouřovodu

 

II. Komínové vložky OVAL

Komínové vložky Bokra OVAL jsou nejvhodnější volbou pro rekonstrukce komínů obdélníkového průřezu. Použitím tohoto typu vložky odpadá nutnost frézování komínu pro zachování potřebného průduchu. Další výhodou je využití systému pro všechny druhy paliv, zejména pro paliva tuhá. Jednotlivé systémy BOKRA lze také vzájemně kombinovat.

Komínové vložky Bokra OVAL se skládají z trubkových, spojovacích a montážních částí, dále z kondenzační jímky, kolen a komínových zakončení. Vyrábí se z materiálu o síle 0,8 mm a 1 mm ve standardních rozměrech 120×180, 110×215, 120×210, 120×225 a 120×245 mm s kompletní nabídkou dalšího příslušenství. Jednotlivé dílce jsou podélně svařeny plazmou a v horní části opatřeny hrdlem výšky 100 mm se speciálním těsněním, čímž vznikají bezpečné a pevné spoje.

 


Charakteristika systému komínové vložky OVAL

- třída nerezi 1.4404
- průřezy odpovídají průměrům
- od 160mm do 200mm
- teplota práce max. 450°C
- tl. stěny 0,8mm a 1mm
- podtlakový provoz


Použití systému

- rekonstrukce starých komínů
- obdélníkového průřezuIII. Komínové vložky Flex


Nerezový komínový systém Bokra FLEX
je ideálním řešením pro rekonstrukce stávajících komínových průduchů a uhýbaných komínů. Jeho flexibilnost lze také využít pro místa, kam není možné instalovat vložky pevné. Podle druhu paliva se systém dělí na typy BOKRA FLEX pro plynná paliva a BOKRA ProfiFLEX pro tuhá paliva.

Systém Bokra FLEX se dodává v průměrech od 80 do 200 mm, o síle stěny 0,5 mm a v maximální délce 20 m. Tyto vložky je možné spojovat speciálními spojkami či kombinovat s dalšími systémy BOKRA.

Nedílnou součástí komínové vložky Bokra FLEX je také systém přípojek. Slouží k odvádění spalin a tvoří vhodné zabezpečení i modernizaci komínů. Spirálně svázané a spojené přípojky jsou vyrobené z acidorezistentní pásky. Používají se také jako připojení ke kotli (tzv. sopouch) či k vytváření ventilačních tahů. Výrobní materiál neumožňuje stlačení do kratších úseků. Standardně se ohebné přípojky nabízí v délkách 1,5 m; 6 m; 9 m a 12 m. Systém vrchních, spodních, středních a sopouchových přípojek je plně kompatibilní s dalšími komínovými díly. Umožňuje proto kompletní konfiguraci odvodu spalin.Charakteristika systému komínové vložky FLEX

- třída nerezi 1.4404, 1.4301
- průměr od 80mm do 200mm
- teplota práce max. 450°C
- tl. stěny 0,5mm
- podtlakový provoz


Použití systému

- rekonstrukce starých uhýbaných
- komínů
- realizace kouřovodů

 

 

V případě dalších informací nebo dotazů náš můžete kdykoliv kontaktovat.