Elektroinstalace domu | bytu

 

 

Nestačí Vám stavající počet elektrických zásuvek, máte doma málo světla nebo jen zakopáváte o prodlužovačky ? Vyřešíme i tento problém. Provádíme veškeré elektro práce které potřebujete při rekonstrukci bytu.

 

- výměnu a rozšíření pojistkových skříní
- výměnu a rozšíření elektrických rozvodů
- instalace osvětlení, zásuvek, vypínačů, bodoveho osvětlení, ventilátorů a digestoří
- instalace tel. a anténových rozvodů
- instalace zabezpečovačích a protipožárních zařízení

 

 

Naše služby v oblasti elektroinstalace

 

- montáže bytových a průmyslových instalací včetně dodávky materiálu

- rekonstrukce, opravy, úpravy a údržbu původních elektroinstalací

- montáž svítidel ( interiérových i exteriérových )

- zapojení elektrických spotřebičů ( sporáky, přímotopy, akumulační kamna, bojlery atd. )

- instalace slaboproudých rozvodů ( zvonky, domácí telefony, interkom atd. )

- přípravu pro datové sítě ( trubkování )

- výchozí revizní zprávu, vlastní výrobu rozvaděčů

 

 

Elektroinstalační práce provádíme pro rodinné domyčinžovnípanelové domyhistorické objektyrekreační objektykancelářevýrobní halyzemědělské objektybazény apod.

 

 

Revize elektroinstalace

 

Každý elektrikář musí být schopen zajistit vám revizní zprávu. Revize se může skládat z několika částí. Pokud přesouváte elektroměr, nebo děláte úpravu odběrného místa, potřebujete tzv. Revizi odběrného místa. Tuto revizní zprávu vyžadují rozvodné závody. Pří zhotovení elektroinstalace v domě či bytě, potřebujete revizi pro kolaudaci, a také pro sebe, jako jistotu, že je vaše elektroinstalace schopná bezpečného provozu.

 

Pro hromosvod je taktéž nutná revize. Revize elektrické instalace není na celý život, musí se opakovat v určitých intervalech. Na každé zprávě o revizi elektrické instalace najdete doporučený termín příští revize.

 

Revizní zpráva obsahuje mnoho číselných údajů, kterým nebudete rozumět. Pro laika je však důležité hodnocení, které zní např. takto: Elektrické zařízení výše jmenovaného objektu bylo řádně odzkoušeno, změřeno a prohlédnuto dle citovaných ČSN a porovnané s dokumentací skutečného provedení. Výsledky všech provedených úkonů a měření byly v souladu s citovanými předpisy. Revidované elektrické zařízení je schopné bezpečného provozu.

 

 

Kompletní rekonstrukce elektroinstalace

 

Při rekonstrukci domu, nebo bytu je třeba zhodnotit v jakém stavu se nachází vaše elektroinstalace. Především kabeláže a rozvaděč. Nejlepší bude konzultace s kvalifikovaným elektrikářem. Také je důležité zjistit, zda el. rozvody odpovídají vašim požadavkům a podle toho se rozhodnout, zda udělat pouze úpravy a nebo vyměnit kompletní vedení.

 

U starších elektroinstalací nestačí pouhá výměna zásuvek, spínačů a svítidel. Musí dojít k  výměně kabeláže, která není dimenzována dnešním požadavkům a to především v kuchyni.

 

 

Zhotovení kompletní elektroinstalace

 

Pokud stavíte dům, máte zpravidla k dispozici projekt elektro, který je součástí projektové dokumentace. Je třeba se zamyslet na tím, zda tento projekt obsahuje vše, co v domě potřebujete a zda umístění zásuvek, spínačů, světel atd. opravdu odpovídá vašim požadavkům.

 

Každý stavebník ví, že když začíná stavět, nemá čas ani myšlenky řešit, kam umístí zásuvku či spínač. Před samotnou realizací domu je třeba vědět, jaký příkon budete potřebovat. To především znamená rozhodnout se, zda bude v domě elektrické vytápění, nebo jiný zdroj a podle toho dimenzovat přívod.  Ostatní o čem jsem se zmínil, přijde na řadu v průběhu stavby.

 

Upřesnění umístění zásuvek je nejvýhodnější řešit po dokončení hrubé stavby domu. V této fázi je důležité alespoň orientačně vědět rozmístění interiéru a podle toho rozvrhnout zásuvky a spínače. Tímto krokem si ušetříte náklady za případné přemístění po realizaci.

 

Důležitá je konzultace s elektrikářem, který vám díky svým zkušenostem dokáže nejlépe říci, kam zásuvku či spínač instalovat. Také vám může lecos doporučit a poradit, včetně toho, jaké typy zásuvek a spínačů zvolit. Na trhu jich je celá škála, jen je třeba zvážit cenu a kvalitu. Výběr osvětlení lze řešit, až po zvolení interiéru. Než si vyberete dané svítidlo, je vhodné světelný vývod osadit objímkou a žárovkou.

 

 

V případě zájmu o bližších informací k uvedené rekonstrukci či opravě elektroinstalace nás můžete kdykoliv kontaktovat.