• ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek
 • ilustrační obrázek
  ilustrační obrázek

Topné systémy | domy | objekty

 

 

Podlahové vytápění

 

Elektrické podlahové vytápění Vám přináší uživatelský komfort a pomáhá šetřit provozní náklady. Instaluje se u povrchu podlahy, což umožňuje rychlé zahřátí místnosti. Způsobuje menší pohyb vzduchu a tím i menší prašnost a také rychlejší usychání podlah v koupelnách a vlhkých prostorech, čímž se snižuje riziko plísní, roztočů a vzniku alergií.

 

Porovnejte si pomocí výpočtového modulu spotřebu energie pro vytápění Vašeho domu - ZDE

 

Pro vytápění lze použít několik systému v závislosti na Vašich požadavcích

 

T2Blue - flexibilní topný kabel pro podlahové vytápění

Flexibilní topný kabel je vhodný pro vytápění nových i renovovaných domů všech velikostí a tvarů. Je ideální pro členité půdorysy a plochy všech velikostí. Nejvíce se hodí tam, kde mají být jako podlahová krytina použity dlaždice, přírodní kámen, plovoucí podlahy, koberce a linolea. Kabel T2Blue je možno instalovat na všechny běžné a stabilní podklady. Topný kabel je ukládán do vyrovnávací hmoty, na kterou je pak pokládána krytina, např. dlažba, apod.

 

Kabel T2Blue je dodáván ve dvou výkonových provedeních

- T2Blue 10W/m je používán u standardních konstrukcípodlah

- T2Blue 20W/m je určen pro prostory, u kterých jsou kladeny vyšší požadavky na výkon

 

T2Quicknet - samolepící topná rohož pro podlahové topení

Tenká (3mm), samolepící dvoužilová topná rohož T2Quicknet je velice jednoduchým způsobem, jak instalovat podlahové topení pod keramické dlažby, přírodní kámen, plovoucí podlahy aj. Nejčastěji se používá pro vytápění podlah v koupelnách, kuchyních, chodbách, předsíních, atd. Po zakrytí stavební hmotou je trvanlivá a spolehlivá. Díky malé tloušťce představuje ideální řešení pro rekonstrukce a modernizace prostor.

 

Rohože jsou dostupné ve dvou verzích : 90 W/m2 pro dobře izolované podklady a 160 W/m2 pro rychlé vytápění nebo vyšší teplotní nároky. Výhodou je, že mají pouze jeden studený konec (dvoužilový topný systém), tzn. jednostranné napájení umožňující snadnější instalaci i ve členitých prostorech. Umisťují se přímo pod podlahovou krytinu, po nalepení se pouze překrývají vrstvou vyrovnávací hmoty. Maximální výška podlahy spolu s obkladem činí jen 15 mm.

 

T2Red - inteligentní systém podlahového topení

Samoregulační systém T2Red snímá ostatní zdroje tepla, jako je sluneční záření, elektrická zařízení a osvětlení, atd. a automaticky podle nich přizpůsobuje svůj výkon. Více tepla vydává v chladných místech , jako v okolí oken a dveří a méně v teplých místech, jako např. pod koberci a nábytkem. Kabel T2Red (15 W/m při teplotě 25°C) se používá pro instalace v místech, kde je možné jen minimální zvýšení konstrukční výšky podlahy. Lze jej instalovat do všech typů podlah bez rizika přehřátí (keramická dlažba, parkety, přírodní kámen, plovoucí podlahy, kobercové krytiny)

 

T2Reflecta - energeticky úsporný samoregulační systém s integrovanou izolací

Systém se skládá ze samoregulačního topného kabelu T2Red a drážkovaných izolačních desek T2Reflecta vyrobených z polystyrénu vysoké hustoty, který minimalizuje tepelné ztráty, a tenké hliníkové vrstvy zajišťující rovnoměrné a optimální rozložení teploty podlahy. Výhodou je úspora 20% energie navíc díky integrované izolaci, rovnoměrná a optimální distribuce tepla a vynikající dynamické vlastnosti ohřevu. Systém umožňuje libovolné uspořádání interiéru - díky efektu samoregulace zde není riziko přehřátí pod koberci, nábytkem apod. Lze jej použít pro obývací pokoje, kuchyně, koupelny, jídelny, dětské pokoje, zimní zahrady, pod podlahy z keramické dlažby, parket, přírodního kamene, plovoucí podlahy i kobercové krytiny.

 

TERMOSTAT – regulace výkonu ke zvýšení účinnosti

Digitální termostat slučují jedinečné užitné vlastnosti s velkým LCD displejem a snadnou obsluhou. Inteligentní termostat s adaptabilní funkcí

 

- inteligentní elektronický termostat s hodinami, velkým podsvětleným displejem a funkcí  kontroly minimální a maximální teploty podlahy

- lze jej naprogramovat na každý den týdne v 30-ti minutových blocích

- má čtyři přednastavené programy a jeden uživatelský

- inteligentní adaptabilní funkce vypočítá, kdy je nutno zapnout topení, aby byla na požadovanou hodinu zajištěna požadovaná komfortní teplota.

 

Základní termostat s prostorovným a podlahovým čidlem

- manuální zapínání/vypínání pomocí dvoupólového hlavního spínače

- funkce snížení teploty (–3,5 °C) pomocí dálkového časovače

- 16A spínací relé

- výrobek je dodáván se dvěma rámečky

 

 

V případě dalších informací nebo dotazů náš můžete kdykoliv kontaktovat.